KRAKDENTalks to seria webinarów, która odbyła się w dniu 24 września 2021 r.

Spotkania poprowadzili eksperci z branży stomatologicznej.

Dziękujemy za udział! Poniżej prezentujemy zapisy wideo z przeprowadzonych prezentacji.10:00-10:20 | Grzegorz Jakubiec - Właściciel firmy LUXDENT | Rafał Kopyciok - Specjalista rozwiązań cyfrowych 

Uzupełnienia protetyczne w czasie jednej wizyty - wykorzystanie nowych możliwości druku 3d

​Firma: 

Podczas webinarium, przedstawimy najnowsze możliwości wykorzystania skanowania wewnątrzustnego, oprogramowania CAD dedykowanego dla gabinetów stomatologicznych oraz innowacyjnego systemy druku 3d przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych materiałów i urządzeń na rynku.


Uczestnicy dowiedzą się i zobaczą jak w kilkadziesiąt minut można w bardzo łatwy sposób wyprodukować ostateczne uzupełnienia protetyczne takie jak: korony, wkłady , nakłady itd. przy pomocy płynnego kompozytu do druku firmy Saremco, oraz dowiedzą się o wielu innych możliwościach wykonywania różnego rodzaju prac z dostępnych na rynku żywic do druku 3d.


Do skanowania będziemy wykorzystywali skaner wewnątrzustny najnowszej generacji oraz oprogramowanie CAD firmy Dental Wings, a zaprojektowane prace będziemy drukować w profesjonalnej drukarce 3d DLP firmy Asiga wykorzystującej innowacyjną technologie druku.


Program webinarium:

-Pobieranie cyfrowego wycisku w pigułce - jak w prosty i przystępny sposób zarejestrować skany wewnątrustne skanerem Dental Wings

-Projektowanie uzupełnienia w kilku krokach - przejście przez prosty w obsłudze program CAD Charside firmy Dental Wings - od gołego skanu, aż po gotowy do druku projekt

-Przygotowanie procesu, wydruk uzupełnienia w drukarce 3d DLP Asiga z kompozytu Saremco i postprocessing elementu.

-Pytania i odpowiedzi.

10:25 - 11:25 | Renata Dziedzicka | Mgr Terapii Zajęciowej, Trener Biznesu, Technik Dentystyczny, szkoleniowiec i wykładowca

Najnowsze metody odbudowy i regeneracji szkliwa i zębiny oraz skuteczne rozwiązania w walce z nadwrażliwością

Firma: 
Testy kliniczne pokazały wysoką skuteczność w odbudowie i remineralizacji szkliwa i zębiny produktów z serii CURASEPT BIOSMALTO. 7 lat badań prowadzonych we współpracy z renomowanymi  partnerami, takimi jak ISTEC-CNR, KALICHEM, BETAFARMA, CSIC Spain, pozwoliły na stworzenie  innowacyjnej i specjalistycznej formuły opartej na 3 patentach i 3 substancjach funkcjonalnych zapewniających ochronę dla każdego wieku i potrzeb.
W prowadzonym wykładzie chcemy podzielić się z dowodami naukowymi potwierdzającymi te właściwości. Pokażemy przypadki kliniczne i ocenę skuteczności produktów CURASEPT BIOSMALTO.   
Podczas webinarium omówione zostaną przyczyny demineralizacji i nadwrażliwości oraz zagadnienia dotyczące profilaktyki i leczenia tych dolegliwości. Każdy uczestnik  dowie się czym są preparaty BIOSMALTO, oraz jaka jest ich  zasada działania.
 Linia CURASEPT BIOSMALTO zawiera trzy innowacyjne SUBSTANCJE FUNKCJONALNE oparte na biomimetycznych, biozgodnych i bioaktywnych materiałach pobudzających mineralizację szkliwa i zębiny.
CURASEPT BIOSMATLO daje możliwość zatrzymania wczesnych zmian próchnicowych, z powodzeniem niweluje białe plamy. Silnie działa przeciwko uszkodzeniu związanym ze ścieraniem i erozją, pobudzając ich odbudowę i remineralizację  tworząc  NOWĄ FAZĘ MINERALNĄ, odporniejszą na ataki kwasów.
Produkty BIOSMALTO PROTECTION to skuteczny sposób zapobiegania próchnicy oraz uszkodzeniom związanym z erozja i abrazją.  Natomiast BIOSMALTO SENSITIVE z dodatkiem soli strontu, stanowi doskonałe narzędzie w leczeniu nadwrażliwości, które może pojawić się po wybielaniu, skalingu, wygładzeniu korzenia i usuwaniu kamienia nazębnego. 

Brak zapisu webinarium z uwagi na brak zgody na publikację od firmy-organizatora.


11:30-11:50 | Olga Sasin | Kierownik Produktów w Pierre Fabre Oral Care

Specjalistyczne produkty marki ELGYDIUM Clinic – NOWOŚCI 2021

Firma:
Firma Pierre Fabre Oral Care to specjalista w dziedzinie profesjonalnej higieny jamy ustnej. Firma oferuje pełną gamę produktów marek Elgydium, Elgydium Clinic i Eludril: pasty do zębów, szczoteczki, płyny do płukania jamy ustnej i żele. Produkty Pierre Fabre dostosowane są do potrzeb każdego pacjenta, wspomagają codzienną higienę i uzupełniają leczenie.
W 2021 roku firma PFOC postawiła na rozwój produktów specjalistycznych, które uzupełniają leczenie stomatologiczne pacjentów. Podczas krótkiego wykładu zostaną przedstawione tegoroczne nowości: pasta do zębów do okresowego stosowania ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro oraz żel mukoadhezyjny ELGYDIUM Clinic Cicalium.

Brak zapisu webinarium z uwagi na brak zgody na publikację od firmy-organizatora.


11:55-12:15 | mgr Maciej Szyfter | Specjalista ds. narzędzi i kontenerów

Sterylny obieg instrumentów w klinice stomatologicznej

Firma:
Jak dbać o narzędzia stomatologiczne, przyczyny powstawania korozji i przebarwień oraz ich wpływ na sterylność instrumentarium - aspekty epidemiologiczne i funkcyjne.

PRZERWA | 20 min

12:35-13:25 | Wiktoria Krąpiec | Technik dentystyczny, spec. CAD/CAM

Skaner wewnątrzustny to już nie tylko cyfrowa łyżka wyciskowa

Firma:
Możliwości skanerów Carestream w protetyce, implantologii i ortodoncji. Nowości w oprogramowaniu i urządzeniach – skaner CS 3800.

​​

13:30-13:50 |​Łukasz Kociszewski | Dyrektor Rozwoju Rynku Medycznego w Departamencie​​ Technologii, Idea Getin Leasing, Marcin Chojnacki | Sales Director Radiology - Eastern Europe KAVO KERR Polska, Antoni Biedrzycki | Koordynator współpracy z lekarzami – Diagdent

CASE STUDY: Jak sfinansować wyposażenie gabinetu stomatologicznego - najczęstsze pytania o leasing w branży medycznej

Firma: 

​Jak dopasować sprzęt w gabinecie do indywidualnych potrzeb i perspektyw rozwoju praktyki, na co zwrócić uwagę wybierając finansowanie inwestycji, najczęstsze pytania o leasing w branży medycznej.
 
Case study przygotowane przez firmę Idea Getin Leasing z udziałem:


  • klienta – lekarza, prowadzącego praktykę stomatologiczną,
  • dostawcy sprzętu do gabinetu.

13:55-14:40 | Tomasz Ciaputa | technik dentystyczny; wykładowca; szkoleniowiec; międzynarodowy demonstrator firmy Alphadent (CEKA); właściciel laboratorium „CIAPdent”; Prezes krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Techników; Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników 

Protezy overdentures – materiały, technologie, przypadki

Firma:

Omówienie dostępnych technologii i materiałów przy wykonywaniu protez overdentures.

​Pokażemy zarówno klasyczne technologie tzn. analogowe jak i te cyfrowe z wykorzystaniem CAD-CAM.