Wydawać się może, że wiertła diamentowe różnią się tylko: kształtem, rozmiarem, nasypem oraz ceną. Jednak różnic między wiertłami diamentowymi jest więcej i warto wiedzieć co one oznaczają w codziennym ich użytkowaniu:
> czas zużywania się wiertła – zamiast diamentowego nasypu, stosowany jest nasyp szklano-diamentowy lub tylko szklany i/lub mocowanie diamentów jest zbyt głębokie oraz nietrwałe.
> siła naciski potrzebna do efektywnej pracy – kryształy diamentu jest ukryte pod warstwą mocowania i ich tnąca powierzchnia jest zbyt płaska,  
> częste awarie chwytaka wiertła w osi rotora - nieprecyzyjnie wykonany trzon wiertła, który jest krzywy, tępy lub ma nalot, a rozmiar trzpienia nie ma odpowiedniej tolerancji.

Dzięki szczegółowym badaniom i tysiącom prób, powstały wiertła, w których zadbano o wszystkie powyższe istotne elementy, ponieważ dopiero ich połączenie, daje swobodę i wygodę pracy w ręku lekarza stomatologa.

Produkowane są w Izraelu przez MDT (Micro Diamond Technologies Ltd.) i różni je od innych wierteł niemal wszystko, co czuć już podczas pierwszych sekund użycia:
+ większa ekspozycja kryształu diamentu = dłuższa żywotność wierteł i chłodniejsze cięcie,
+ autorskie mocniejsze mocowanie kryształów diamentów = dłuższa ich żywotność wierteł,
+ precyzyjnie wykonany trzpień wiertła = brak awarii rotora końcówki,
+ cena, czyli 8-9 zł/szt.