Koncert Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski"

Koncert towarzyszący targom Krakdent 2020 w piątek 4/09/2020r. godzina 19:00 Piwnica Pod Baranami

Targi w Krakowie nie prowadzą sprzedaży ani rezerwacji biletów, prosimy o konatkt mailowy z PortalDentystyczny.pl:


Kontakt: jazz@portaldentystyczny.pl


                                                                        

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze.

Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza.

Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", czy "Blue Tango".


Zespół w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa,

Paweł Surman - trąbka, akordeon


Piwnica Pod Baranami to najsłynniejsza scena kabaretowa w Polsce, którą tworzą artyści różnych specjalności: literaci, muzycy, plastycy i aktorzy, a także przyjaciele zespołu i grupa wiernej publiczności.

Utworzona w 1956 roku z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego, działająca, z przerwą w latach 1962–1964, w podziemiach Pałacu pod Baranami na Rynku Głównym w Krakowie.

Piwnica Pod Baranami osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w księdze Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację.

Po blisko pięćdziesięciu latach istnienia Piwnica obrosła legendą jej ekscentrycznych wykonawców, a styl kabaretu wszedł do potocznego języka jako "styl piwniczny".


Piwnica pod Baranami

Rynek Główny 27

31-010 Kraków


Bilety dostępne wyłącznie na stronie www.PortalDentystyczny.pl