"W dniach od 3 do 5 września zaplanowane zostały (po kolejnych przesunięciach terminów) targi KRAKDENT. Zakażenia Covid-19 w dalszym ciągu mają miejsce i na pewno nie można mówić o końcu pandemii. Jako stomatolodzy zrobiliśmy wiele, aby po okresie wybuchu epidemii uruchomić nasze praktyki. Dzisiaj chyba wszyscy wróciliśmy do pracy. Jakie jest nasze narażenie, nie tylko na to schorzenie, wiemy tylko my. Pracujemy przecież cały czas w torze oddechowym naszych pacjentów. Decydenci z ministerstwa zdrowia i inni "ważni naszego kraju" milczą na temat stomatologii, a jeżeli już zabierają głos, to w kontekście "wysokich cen w gabinetach" . Natomiast my robimy swoje. Poza powrotem do naszych miejsc pracy wróciliśmy do sklepów, galerii, kin, wróciliśmy do obiektów sportowych.

Covid-19 spowodował nie tylko ogromne straty finansowe gabinetów, ale też firm i sklepów stomatologicznych. Straty poniosły firmy organizujące zjazdy, konferencje i wystawy. Wydaje mi się, że powinniśmy zademonstrować swoją solidarność stomatologiczną uczestnicząc w KRAKDENCIE.  
Damy wyraz temu, że jesteśmy jedną stomatologiczną rodziną.

Potrafimy przecież nosić maseczki i przyłbice, możemy się obejść bez ściskania i całowania na powitanie, a dystans ok. 2 metrów pozwoli nam swobodnie rozmawiać z firmami.

Do zobaczenia w Krakowie."

Przewodniczący Akademii Pierr Faucharda
Sekcja Polska
Prof.dr hab.dr h.c.multi Marek Ziętek

 


"We wrześniu wybieram się na Targi Stomotologiczne Krakdent,
Mam nadzieję że spotkam tak również moich kolegów i koleżanki z gabinetów stomatologicznych ze wszystkich części Polski! Do zobaczenia w Krakowie!"
 
Maciej Żarow DDS, PhD
Private Practice and Dental Education Course Centre


"W związku z pojawiającymi się informacjami o ogromnym ryzyku i zagrożeniu zakażeniem koronawirusem w wynikającym z obecności na targach Krakdent 2020, które są planowane na wrzesień 2020 roku chciałem zauważyć, że idąc do sklepu czy galerii handlowej też narażamy się na możliwość zarażenia wirusem. Jeżeli będziemy sami zachowywali odpowiedni reżim sanitarny w trakcie trwania targów to jestem przekonany, że zagrożenie nie będzie większe niż w czasie naszej wizyty w sklepie. Mając też na uwadze, że stomatolodzy już od  początku pandemii pracują w zaostrzonym rygorze zabezpieczeń i są do tego przyzwyczajeni więc nie będzie to dla nich żaden kłopot, a tylko niewielkie utrudnienie."

lek. dent. Dariusz Kościelniak
wraz z zespołem gabinetu stomatologicznego