1. DENTYSTA W AFRYCE

Bardzo ciekawie zapowiada się wykład inauguracyjny „Dentysta w Afryce”. Poprowadzi go Konrad Rylski - pomysłodawca projektu, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wyjeżdżają w ramach wolontariatu do Afryki. - Nigdy dotąd żadna praca nie dała mi tyle satysfakcji, jak ta wykonana na rzecz umożliwienia ludziom żyjącym w Afryce skorzystania z pomocy stomatologa. - powiedział gość specjalny targów po powrocie z pierwszej wyprawy na Czarny Ląd. Od tamtej pory minęło wiele lat, a Pan Konrad stale organizuje kolejne wyprawy podczas, których niesie pomoc miejscowej ludności.
Zapraszamy 11 kwietnia (czwartek) o godz. 10:30 do sali Wiedeń B.

2. AKCJA SPOŁECZNA #JESTEM CZUJNY ONKOLOGICZNIE

Podczas tegorocznej edycji targów KRAKDENT® po raz pierwszy odbędzie się akcja społeczna mająca na celu promocję czujności onkologicznej wśród dentystów. To właśnie stomatolodzy powinni stać się lekarzami pierwszego kontaktu w rozpoznawaniu podejrzanych zmian w jamie ustnej, a tym samym chronić zdrowie i życie wielu pacjentów. Będzie to największa akcja popularyzująca rolę stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie kancerogennych zmian w jamie ustnej pacjenta, gdyż Targi KRAKDENT® gromadzą rocznie ponad 16 000 dentystów. ​
Akcję #JestemCzujnyOnkologicznie przygotowaliśmy wspólnie z Fundacją do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie” wraz z partnerami merytorycznymi: Zakładem Stomatologii Zintegrowanej i Zakładem Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Więcej informacji na stronie dotyczącej akcji.

3. DENTOPOMOC

W tym roku ponownie odbędzie się akcja charytatywna DENTOPOMOC. Dzięki zaangażowaniu Wystawców podopieczni małopolskich domów dziecka ponownie otrzymają przybory do higieny jamy ustnej.
Więcej informacji na stronie dotyczącej akcji4. SCENA KRAKDENT MeetUp


Nowością tegorocznej edycji będzie scena KRAKDENT MeetUp (Hala Dunajec), na której odbędą się liczne spotkania i prezentacje. Miejsce to z pewnością spodoba się wszystkim tym, którym zależy na uaktualnieniu i zdobyciu wiedzy.
Program sceny5. ... a na Scenie KRAKDENT MeetUp POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE

Lekarskie uniformy nie muszą być nudne. Gościem targów będzie Eva Minge – znana na całym świecie projektantka mody. Pierwszego dnia Targów KRAKDENT® (11 kwietnia, uwaga zmiana godziny!!! - godz. 14:45) odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie mody Medora by Eva Minge. Odbędzie się on na Scenie KRAKDENT MeetUp w Hali Dunajec. Podczas pokazu zaprezentowana zostanie kolekcja odzieży medycznej, która jest efektem współpracy projektantki z marką Medora.
6. DENTOEXPRESS


Z kolei dla tych, którzy lubią łączyć wiedzę z dobrą zabawą portal Dentonet.pl przygotował coś, czego na targach stomatologicznych w naszym kraju jeszcze nie było. Będzie to "Dentoexpress", czyli wyjątkowa gra targowa, w trakcie której wszyscy chętni - na wyznaczonych stoiskach Partnerów - będą wykonywać wymagające wiedzy, umiejętności, a czasami także sprytu specjalne zadania. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczestnicy otrzymywać będą naklejki – gdy zbiorą wszystkie, będą mogli odebrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

7. PROGRAM EDUKACYJNY

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® jest bogaty program szkoleniowy: KRAKDENT-edu, Kongres Dental Spaghetti, konferencje i szkolenia firm organizowane w salach seminaryjnych podczas targów oraz liczne warsztaty na stoiskach. Imponująca liczba branżowych nowości, wśród których znajdziemy wszystko: od unitów, skanerów przez narzędzia chirurgiczne, materiały i preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegów po najnowszej generacji technologie wspierające lekarzy w codziennej pracy. To wszystko czeka na tych gości, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz wymienić się doświadczeniem.


​I wierzcie nam, to wciąż nie wszystko. Do zobaczenia w EXPO Kraków na KRAKDENCIE!